Ahojte, máme tu október a s ním aj chladné a sychravé počasie. Vonku už fúka silnejší vietor a niektorým z nás sa už nechce ani nos vystrčiť z teplučkého domova. Ja osobne mám veľmi rada jeseň, jej nádhernú farebnosť a melancholicky naladenú atmosféru. Aj keď je vonku niekedy naozaj nepríjemné počasie, pri správnom zachuchlení sa si to viem veľmi užívať. Ale čo na to moje pery? Tie reagujú celkom prudko a dávajú svoj nesúhlas s prechádzkou v chladnom a veternom počasí jasne najavo. S nimi mám permanentný problém, ktorý trvá celú jeseň a zimu. Vysychajú a praskajú a nedajbože si zabudnem doma balzam na pery, som odsúdená na oblizovanie a obkuskávanie popraskanej pokožky z pier po celú dobu, kým si ich znova nenatriem. Je to fakt na nervy a hlavne v takom stave vyzerám, akoby ma práve vytiahli z mrazáku 😊 O rúži ani nesnívam. To by dopadlo. Farebné lupienky ozaj nepotrebujem . Skúšala som kadejaké balzamy a mastičky, ale všetko vydržalo veľmi krátku chvíľu a znova som vyschla. Moje pery sú nenásytné a nestačí im povrchové premazanie, potrebujú niečo naozaj výživné a regeneračné, aby sa upokojili a tento predpoklad splnil ALLERGIKA LIP REPAIR kozmetický výrobok na veľmi suché a popraskané pery a pokožku v okolí pier. Vydrží o dosť dlhšie na perách ako iné balzamy a hlavne ich perfektne zregeneruje, zmäkčí a dodá perám potrebnú hydratáciu. Dokonca sa môžem aj oblizovať a stále nemám lupienky 😊 A pocit pnutia a štípania je preč. Pobyt vonku v tomto počasí je oveľa príjemnejší a komfortnejší. Už sa nebojím sychravého počasia 😊 Určite stojí za vyskúšanie. Ak sa vám už nechce bojovať s podobným problémom , tak je tu šanca spríjemniť si jeseň 😊 Tak šup-šup do toho. Prajem vám veľa zdravia, teplo v duši, nech vám pery chlad nesuší 😊 Vaša Femi. Ako sa staráte o svoje pery vy ?

Zdravím všetky "suchokožky". 😊 Dnes sa chcem s vami podeliť o tému – sprchovanie. Celoročne mám problém so suchou pokožkou, ale v lete je to ešte náročnejšie. Keďže som veľká milovníčka vody a kúpania, doprajem si okrem sprchy aj viachodinové čľapotanie v jazere. Ono to vyzerá tak magicky a úchvatne, že pokožka je vo vode hydratovaná, ale keď vyleziem z vody na slnko a uschnem, vyzerám ako šupinatec. Celá som napnutá, lesklá a svrbia ma až korienky vlasov. Na natieranie som lajdák, kým nemám pocit, že si rozškriabem kožu. Doma som ale poctivka a nevynechám telové mlieko po každej sprche. Pretože musím. Teda donedávna som musela. Po každom sprcháči som bola ako sušienka a moja pleť prosila o kvapku mliečka, nech sa napije. Tak som jej dopriala. Nech ma neotravuje tým svrbením. Teraz si môžem tento luxus nenatierania dovoliť, keď použijem ALLERGIKA kúpací a sprchovací gél. Tento sprcháčik je úžasný v tom, že dokáže pleť pri sprchovaní natoľko hydratovať, že už nie je nutné použiť telové mlieko, ale samozrejme, ak ho použijem, tak len umocním hydratáciu, čo nikdy nie je na škodu. Neobsahuje mydlo ani parabény, takže nedráždi pokožku a nespôsobuje alergické reakcie. Zamilovala som si ho hneď po prvom použití, pretože jemnosť a hydratáciu som zacítila okamžite. Moja pleť žiari šťastím a spokojnosťou. Leto je náročnejšie, pretože potrebujem sprchu aj viackrát denne a to neustále vysušovanie jej nerobí dobre. Takže používanie tohto gélu robí z môjho sprchovania zážitkový rituál a pocit spokojnosti pretrváva po celý deň 😊 Našej pleti sa musíme venovať pravidelne a nezabúdať pritom na kvalitu, aby nám naše prehrešky nemusela pripomenúť v neskoršom veku. Hydratácia je hlavný kľúč k udržaniu pružnej a zdravo vyzerajúcej pleti, preto jej doprajme dostatok vody zvonka aj zvnútra. Pitný režim je veľmi dôležitý. Uprednostňovať by sme mali čistú vodu a minerálky a nezabúdajme dopĺňať tekutinky aj po pití kávy, pretože nás odvodňuje. Prajem vám všetkým veľa zdravia, hydratujme, z krásnej pleti sa radujme😊 Vaša Femi 😊 Ako hydratujete svoju pleť vy?

Sme v druhej polovici leta a niektoré z nás si to uvedomujeme už aj podľa farby našej pokožky, ktorú sme si postupne ugrilovali na požadovaný odtieň 😊 Moja je práve v stave po dôkladnej dávke slniečka pri mori, takže som spokojná a ten zlatistý odtieň je úžasný 😊 Síce som si nabalila niekoľko druhov opaľovacích krémov s rôznymi faktormi, ale na mieste činu som aj tak použila len jediný a to ten na tvár. Telo som vystavila slnečnému žiareniu bez ochrany, takže sa mi za to určite nepoďakuje a už to nikdy nezopakujem. No čo už ... každú chvíľu som sa hodila do vĺn, tak sa mi popravde ani nechcelo opakovane natierať. Nie je to správne, ale určite nie som jediná, ktorá zanedbáva starostlivosť o svoju pokožku v tomto smere. Ale po opaľovaní jej doprajem poriadnu hydratáciu, aby som ju úplne nevysušila. Je suchá dosť aj bez toho, aby som jej s tým dopomohla. Závislosť na telových mliekach sa vekom stupňuje :D. Ich spotreba je neuveriteľná. A je aj dosť náročné nájsť kvalitné telové mlieko, po ktorom nie som po chvíli znova presušená. Moja pleť to mlieko doslova vypije a znova je suchá. Momentálne som zamerala svoju závislosť na telové mlieko ALLERGIKA HYDROLOTIO SENSITIVE. Pocit vláčnosti upokojuje aj moje zmyslové bunky a cítim sa omnoho lepšie. Toto mliečko je skvelé v tom, že sa krásne vstrebe a nezanecháva pocit mastnoty, ale príjemnej vláčnosti. A pokožka zostáva hydratovaná a príjemná bez pocitu vysušenia po celý deň. Okrem toho obsahuje účinnú látku proti svrbeniu, v prípade, ak ste to s opaľovaním prehnali 😊. Tak ako sa potrebujeme hydratovať zvnútra, takisto je potrebné hydratovať sa aj zvonka. Ak si chceme dlhodobo udržať peknú hebkú pleť bez vrások, dávajme jej piť kvalitný nápoj v podobe dobrého hydratačného telového mliečka. Verte mi, že sa nám za to odvďačí 😊 Slniečko je fajn, ale tiež si ho treba užívať s rozumom. To si hovorím zakaždým, keď to s ním preženiem. Dokážem sa škvariť celé hodiny, ale len pri vode. Tam naozaj neviem kedy dosť. Milujem sa tuleniť ....jazero, more....hmm....opekať sa a potom si zaplávať a toto robiť dokola niekoľko hodín 😊 Škoda, že leto je tak krátke. Tak si ho užite pekne pri vode na slniečku, podľa možností, hlavne všetko s mierou 😊 Prajem vám veľa zdravia, veľa vody, zvláčňujte pleť do pohody 😊 Vaša Femi 😊 Ako si hydratujete vašu pleť po opaľovaní vy ?

Dnešný blog budem smerovať predovšetkým deťom a ich mamičkám. Ako iste vieme o detskú pokožku sa treba správne starať už od narodenia, pretože je veľmi citlivá a nesprávnou starostlivosťou dokážeme spôsobiť nepríjemné poškodenia, ktoré sa veľmi ťažko a zdĺhavo odstraňujú. Iste už nejedna z vás vyskúšala množstvo detskej kozmetiky, ktorá nebola vhodná a tak ste kúpili ďalšiu a ďalšiu, až kým ste netrafili tú správnu. Mnohé z vás hľadajú dodnes.

Detská pokožka je až 5x tenšia ako pokožka dospelého človeka a dokáže vstrebať omnoho rýchlejšie všetko čím ju namažete, preto buďte veľmi opatrné a dbajte na to, čím natierate svoje bábätko. Atopická dermatitída (čiže atopický ekzém) je jedným z najčastejších kožných ochorení v detstve a postihuje 10 a 20 % detí na celom svete. U tretiny týchto prípadov ochorení počas detstva odznie, u ostatných však môže pretrvávať až do dospelosti. Nie je to nič príjemné a dokáže to vášmu bábätku a tým pádom aj vám poriadne strpčiť život. Produkty ALLERGIKA DERMIFANT boli vyvinuté tak, aby čo najlepšie spĺňali požiadavky detskej pokožky od prvého dňa života (na báze glycerínu, bez alergénov a konzervantov).

Pokusy s detskou kozmetikou sa v tomto prípade neoplatia. Takisto je potrebné dávať pozor počas letných slnečných dní a chrániť svoje deti pred spálením od slnka. Pokožka má skvelú pamäť a svoje poškodenia si veľmi dobre uchová na dlhé roky, kedy nám ich môže nepríjemne pripomenúť v podobe nejakého kožného ochorenia. Keďže každá mamička má vplyv na detskú pokožku a zdravie svojho dieťatka až do dospelosti, dbajme na správnu starostlivosť, aby sme predišli zbytočným komplikáciám.

Vaše deti sa vám iste odvďačia spokojnosťou a dobrým zdravím 😊 Tu platí pravidlo – Keď je spokojné bábätko, je spokojná aj mamička 😊 Nie je nič krajšie ako vidieť svoje deti veselé a usmiate a to hlavne vďaka vám 😊 Prajem vám aj vašim detičkám veľa zdravia, radosť v tvári, pokojnú pokožku a nech sa darí 😊 Vaša Femi 😊 Ako sa staráte o pokožku svojho bábätka vy ?

Je tu máj, lásky čas. Všetko kvitne, vtáčiky štebocú, vo vzduchu cítiť vôňu pokosenej trávy a kvetov a celé sa to nesie v znamení lásky a nového života. Je to krásny mesiac. Príroda je zelená, slniečko svieti a začína príjemne hriať a nás to ťahá von, na vzduch, prehriať sa po dlhej zime. S týmto mesiacom sa spája veľa príbehov o láske a jej nástrahách 😊

Každá z nás už aspoň raz zažila tie siahodlhé prípravy na prvé rande, kedy muselo byť všetko tip top a každý detail bol dôležitý. Vtedy chceme byť krásne upravené, aby sme svojho ctiteľa čo najviac očarili 😊

Všetko si naplánujeme, od účesu až po obuv, dôkladne skontrolujeme make-up, svieži dych a či nám netrčí niečo spod šiat, prípadne očká na silonkách. Ale napadlo niektorú z vás, že sa môže prihodiť aj niečo iné? No ani mňa to nenapadlo.

Jedného krásneho dňa som sa chystala presne na takéto prvé rande a snažila sa pritom nestrápniť, pretože v tomto som majsterka :D. Vždy sa niekde dokážem dokonale strápniť, ale s mojim prihlúplym úsmevom a presvedčením, že o nič nejde to sa stáva, sa každá takáto situácia zmení na zábavu a ja z toho vyjdem nakoniec ako tá vtipná :D. No v tomto prípade mi to tak vtipné neprišlo. Ako si tak kráčam s úsmevom od ucha k uchu, naťahujem krk, či ho už niekde v diaľke nezbadám, zrazu sa mi do cesty priplietla poškodená dlaždica, ktorá vytŕčala z chodníka a ja som o ňu zakopla. Ach, len to nie! Môj prst. Keďže bolo teplo, obula som si sandálky, však nech som za herečku nie? A to sa mi teraz stalo osudným. Tá bolesť. Čupla som si a masírovala ten nešťastný boľavý prst, nech to rýchlo prejde a ja sa budem tváriť, že nič. Cítila som ako mi od nervozity zalieva tvár nepríjemná horúčava a vtedy som začala byť ešte nervóznejšia. Keďže mám extrémne citlivú pleť a reaguje mi na všetky podnety a emócie prehnaným začervenaním, vedela som, že tak rýchlo nevyblednem a on ma uvidí v tejto farebnej schéme hneď na prvom rande. To bude zas trapas. Veď ako inak. Nič iné som ani nemohla čakať. Moje majstrovstvo vyrobiť si dokonalý trapas vyvrcholilo, keď som chcela vstať a zrazu som zbadala pred sebou pánsku obuv a ruku, ktorá sa mi núkala na pomoc. Pomaly som zodvihla hlavu a nahodila ten prihlúply úsmev :D. On sa len usmial, pozdravil a zahlásil : Poď, kúsok odtiaľ je výborná reštaurácia. Nepovedal nič k tomu, prečo som čupela na zemi, ani prečo vyzerám ako pivónia. Tomu sa hovorí gentleman :D. Po chvíli som sa ukľudnila a so mnou aj moja pleť. Ale nedalo mi to a musela som si nájsť nejaký vhodný krém na moju precitlivelú pleť, aby som sa vyhla tým nepríjemným situáciám, kedy sa búri a začne svietiť na červeno.

Tak som si našla jeden úžasný krémik od ALLERGIKY (ALLERGIKA krém na tvár Sensitive), na citlivú, atopickú a podráždenú pokožku. Je naozaj výborný, dobre sa vstrebáva a pôsobí upokojujúco. Odkedy ho používam, nemávam problém so začervenaním, ktoré spôsobujú nevhodné klimatické podmienky (vietor, zima, horúčava atď.), kde sa pleť dehydruje alebo nevhodné kozmetické prípravky, ktoré spôsobujú jej podráždenie. Síce strápňovať sa neprestávam, v tom som naozaj dobrá, ale aspoň jeden problémik mám vyriešený 😊 Tak vám všetkým želám veľa zdravia, veľa lásky, pokojnú pleť, nech ste krásky 😊 Vaša Femi 😊 Ako bojujete s citlivou pleťou vy?